realitná kancelária ATOMIA
atomia
realitná kancelária

5 izbový

529 m2

dohodou

Druh ponukyPredaj, Domy, Rodinný dom, Ostatné, Chaty a chalupy
LokalitaKošický kraj, Gelnica, Kojšov
UlicaKojšov
Výmera529 m2
Počet izieb5
Ing. Alena Katonová

Ing. Alena Katonová

+421 907 900 717
katonova@atomia.sk
Profil makléra
Odoslať na emailUložiť PDF

Popis

Túžite po vlastnom bývaní alebo dovolenkovaní  v krásnom prostredí obce Kojšov?

Ste viacčlenná rodina a túžite mať viac súkromia vo Vašom novom bývaní ? 

Tieto a ďalšie vymoženosti Vám umožní bývanie v zaujímavom dvojpodlažnom nepodpivničenom rodinnom dome s obytným podkrovím na trvalé bývanie alebo víkendy  v peknej a tichej lokalite obce Kojšov, peknej prírode Slovenského kraja. Obec Kojšov sa nachádza 33 km od krajského mesta Košice (cesta v trvaní asi 40 min.), 13 km od okresného mesta Gelnica (cesta v trvaní cca 15 min.), mimo centra obce v zástavbe štandardných rodinných domov. Obec je obľúbenou lokalitou pre vidiecke bývanie, resp. chalupárčenie s dostupnou vzdialenosťou z Košíc a Gelnice. Ponúkaná nehnuteľnosť  je rodinný dom  s dobrým dispozičným riešením, v uličnej zástavbe, s predzáhradkou a záhradou vo svahovitom teréne. Prístup k nehnuteľnosti je z verejnej komunikácie. Dom je postavený na pozemku o výmere 529 m2.  Rodinný dom má:  5 izieb, 2 x toaletu + príprava na WC, 1 x kúpeľňa s vaňou + 1 x kúpeľňa s prípravou na sprchový kút, kuchyňa. Orientácia obytných miestností je na juhovýchod.  Výborný susedia, obec bez neprispôsobivých obyvateľov.

Exkluzívne Pre Vás v našej realitnej kancelárii Atomia s.r.o. ponúka realitný maklér Alena Katonová.

POPIS DOMU A REKONŠTRUKCIA

Rodinný dom v tvare L je situovaný do skalnatého masívu a svahovitého terénu, v zadnej časti je terén na úrovni poschodia. Bol postavený v r. 1954 a materiál stavby je kameň, tehla, kváder. Rodinný dom má dve bytové jednotky, ktoré majú spoločné konštrukčné prvky.

SIETE

Dom je napojený na elektrinu, plyn,  obecný vodovod a kanalizáciu.  Rozvody sú pre obidve bytové jednotky spoločné. V  dome sa nachádza aj studňa.

V interiéri boli menené kompletne všetky rozvody médií :

  • kúrenia - medené rozvody kúrenia, nové  radiátory, zdrojom kúrenia a ohrev teplej vody zabezpečuje kotol na plyn zn. Protherm
  • rozvody vody a odpadu - plastové
  • rozvody elektriny - medené rozvody (samostatné ističe na 1.NP a 2.NP).

Dom bol od r. 2011 postupne rekonštruovaný. Rekonštrukcia nebola úplne ukončená.  Vo väčšej  2. bytovej jednotke je potrebné dokončiť podlahy.  V menšej 1. bytovej jednotke si nový majiteľ podľa vlastných predstáv dokončí kúpeľňu, kuchyňu… Využitie 1. bytovej jednotky môže byť na trvalé bývanie  ale aj na príležitostné návštevy alebo prenajímanie vďaka vyhľadávanej rekreačnej oblasti. Jej dokončenie nie je nutné, v prípade jej nevyužívania.  V dome  boli  realizované: nová dispozícia 1.NP a  2.NP,  novovybudované podkrovie, nová strecha. Nové okná, vstupné dvere, vybudovanie nového schodiska na prepojenie prízemia a 2.NP (povrchová úprava cementový poter), schodisko z mäkkého dreva z obývacej izby do obytného podkrovia, nové podlahy, izolácia, omietky sú nové vápenaté, štukové,  nové obklady a dlažby v kúpeľni a kuchyni, osadená nová sanita a nová kuchynská linka.

Z exteriérovej strany bola kompletne vymenená strešná krytina a klampiarske konštrukcie strechy, krov je pôvodný, menené boli len niektoré poškodené prvky.  Z prednej strany domu boli robené stavebné zásahy (zmena polohy okenných a dverných otvorov).

Základy sú kamenné bez vodorovnej izolácie. Základy sú zo zadnej strany domu odkopané.  Pre nového majiteľa je pripravený materiál na dokončenie - drenážna rúra a nopová fólia.

Zvislé nosné konštrukcie tvorí kamenné murivo v hrúbke do 60 cm. Deliace konštrukcie sú tehlové. Vodorovné nosné konštrukcie - stropy nad 1. NP je s rovným podhľadom  betónový monolitický, nad 2. NP, 1. PK - s rovným podhľadom drevený trámový.

Strecha je nová sedlová s plechovou pozinkovanou strešnou krytinou Ranilla. Klampiarske konštrukcie strechy sú z pozinkovaného plechu  (žľaby, zvody, komíny, prieniky, snehové zachytávače), ostatné klampiarske konštrukcie sú z hliníkového plechu.

Fasádne omietky sú pôvodné (striekaný brizolit)  - nutná je obnova fasády po zmenách okenných a dverných otvorov na rodinnom dome.

Okná:

  • v 1. bytovej jednotke sú drevené, vstupné dvere plastové
  • v 2. bytovej jednotke sú plastové s dvojvrstvovým zasklením
  • v obytnom podkroví je strešné drevené s dvojvrstvovým zasklením a 3 x vikier.

Vstupné dvere do 1. a 2. bytovej jednotky a budúcej terasy sú plastové. Interiérové dvere sú hladné alebo zasklené pôvodné.

Podlahy sú rôzneho typu a stavu ukončenia  - drevená dosková podlaha v jednej izbe, cementový poter -  v predsieni, schodisko, kuchyňa,  OSB dosky v obývacej izbe a izba na prízemí, v podkroví je plávajúca podlaha, ostatné miestnosti keramická dlažba.

DISPOZÍCIA  po rekonštrukcii rodinného domu

Na vstupnom podlaží - prízemie - je vstup do  1. menšej bytovej  jednotky  a vstup do 2. väčšej bytovej jednotky. 2. bytová jednotka  má na prízemí časť miestností a zároveň zaberá celý priestor 2. nadzemného podlažia (2.NP) nad celým pôdorysom oboch prízemných bytových jednotiek. Nad 2. NP je vytvorené obytné podkrovie prístupné z izby a zvyšok podstrešného priestoru tvorí pôjd.

Pozrite si virtuálnu 3D obhliadku 2. bytovej jednotky a pôdorys na stránke atomia.sk alebo na iných stránkach skopírovaním linku do vášho prehliadača:

https://my.matterport.com/show/?m=Rud7p3B6Np1

1. nadzemné podlažie (NP) - prízemie  - zastavaná plocha je 96,47 m2  (podlahová plocha je 80,4  m2).

Na podlaží sú 2 bytové jednotky. 1. bytová jednotka na 1.NP má  vstup - kuchyňu, izbu, kúpeľňu a miestnosť so studňou.V  kuchyni je kachľová pec  na tuhé palivo. ostatné vybavenie nie je osadené, len pripravené rozvody vody a kanalizácie pri budúcej linke. V kúpeľni sú takisto pripravené rozvody vody a kanalizácie pre budúcu sprchu, umývadlo a WC misu, osadený je kotol ÚK a prípravy teplej vody zn. Protherm, chýbajú obklady a sanita. V menšej miestnosti dostupnej z kúpeľne sa nachádza studňa. V celej časti chýbajú finálne vrstvy podláh. 2.  bytová  má na 1. NP - vstup,  chodbu,  1 izbu, toaletu  a schodisko na 2.NP, kde je väčšina miestností. Vstup do oboch častí domu je z juhovýchodnej strany samostatnými vchodmi. V celej časti domu chýbajú finálne vrstvy podláh.

2. nadzemné podlažie (NP) - zastavaná plocha je 115,23 m2 (podlahová plocha je  96 m2).

Podlažie je celé súčasťou väčšieho bytu - 2. bytovej jednotky. Na 2.NP je chodba so vstupom na 2. toaletu, do kúpeľne, do izby so stáložiarnou kachľovou pecou, do kuchyne a z kuchyne sa vchádza do obývacej izby so stáložiarnými kachľami.  V kuchyni je plynový sporák s elektrickou rúrou, nerezový drez, kuchynská linka na báze dreva. Vybavenie kúpeľne - plastová vaňa, umývadlo, nerezové vodovodné batérie pákové a so sprchou, rebríkový radiátor.

Podkrovie

Z 2.NP sa schodiskom v obývacej izbe dostanete do obytného podkrovia, kde je chodba s úložným priestorom a 1 izba. Z podkrovnej izby je vstup do povalového priestoru (možnosť zobytnenia).

PRÍSLUŠENSTVO K DOMU

Príslušenstvo domu tvorí:

  • studňa v dome, ktorá slúžila ako pôvodný zdroj vody, vodovodná prípojka z PVC rúr, z obecného vodovodu k domu bola nanovo realizovaná v r.2011
  • vodomerná šachta postavená v r. 2000, kanalizačná prípojka je plastová - postavená v r. 2016, obnovená pri rekonštrukcii domu a je zaústená do verejného rozvodu kanalizácie
  • plynová prípojka bola realizovaná po plynofikácii obce
  • prípojka NN - zemná, nová k domu bola postavená v r. 2011.

LOKALITA

Prostredie v oblasti domu je tiché bez nadmernej hlučnosti a bez iných negatívnych vplyvov. Prírodná a rekreačná lokalita - lesy v bezprostrednej blízkosti, Kojšovská hoľa - lyžiarske a turistické centrum.  Z vrcholu Kojšovskej hole je fantastický výhľad na široké okolie. Pri dobrej dohľadnosti je vidieť Vysoké Tatry, časť územia Maďarska i Ukrajiny. Ako na dlani sa rozkladajú okolité obce a mestá, napr. časť Košíc a Prešova, Margecany, Prakovce, Moldava nad Bodvou atd. Neodmysliteľnou súčasťou Kojšovskej hole sa od roku 1988 stalo Meteorologické radiolokačné observatórium postavené v tesnom susedstve kóty označujúcej vrchol Kojšovskej hole.

Lyžiarske stredisko SKI PARK Kojšovská hoľa, nachádzajúce sa v Slovenskom Rudohorí, vďaka členitosti terénu, nadmorskej výške a výborným snehovým pomerom je vyhľadávaným strediskom tak v zimnom období – lyžovanie, snowboarding ako aj v lete – turistika. K turisticky atraktívnym trasám patrí prechod na Prednú holicu ku chate Lajoške a ku chate Jahodná. K dispozícii sú bežecké trate (2 a 5 km) a na svoje si prídu najmä zjazdoví lyžiari, pre ktorých sú pripravené zjazdovky v rôznych stupňoch obtiažnosti. Prínosom pre toto obľúbené lyžiarske stredisko je zlepšenie doplnkových služieb (ubytovanie, stravovanie, skiservis a lyžiarska škola). Obec má cca 740 obyvateľov, nachádza sa tu obecný úrad, kostol, materská škola, pošta, základná obchodná sieť. Doprava je možná autobusovou dopravou, v obci nie je železničná zastávka, najbližšia je v obci Margecany. Viac o živote v Kojšove sa dozviete na stránke kojsov.sk

Výborný susedia, lokalita bez neprispôsobivých občanov.

Páči sa Vám tento dom? Zavolajte čím skôr na t.č. 0907900717 alebo napíšte na alenkakatonova@gmail.com, pretože tu sa nachádza Váš domov.

Cena nehnuteľnosti je uvedená vrátane sprostredkovateľskej provízie, ktorá v sebe zahŕňa kompletný servis a službu pre Vás spočívajúcu: v serióznom jednaní za jedným stolom o podmienkach a financovaní kúpy za účasti troch strán - predávajúceho, kupujúceho a nás, v príprave a podpise zmluvy o budúcej zmluve, v príprave a podpise kúpnej zmluvy, návhru na vklad kúpnych zmlúv a odovzdávacieho protokolu, v prípade potreby príprava splnomocnenia na zastupovanie vo veci predaja a kúpy, v nezávislom nájdení pre Vás najvhodnejšieho a najlacnejšieho hypotekárneho úveru z bánk pôsobiacich na našom trhu, dohodnutie a realizáciu obhliadky so súdnym znalcom, platby za overenie podpisov na kúpnych zmluvách u notára, platby za podanie štandardného návrhu kúpnych zmlúv na kataster, platby za podklady z katastra nehnuteľnosti potrebné k čerpaniu hypotekárneho úveru, účasť makléra na odovzdaní nehnuteľnosti a súčinnosť pri prepisovaní médií.

 

 

 

 

Ďalšie info

Stav objekturekonštrukcia
VlastníctvoOsobné vlastníctvo
Balkón/Loggianie
Typ domusamostatne stojaci
Konštrukcia stavbyzmiešaná
Typ strechysedlová
Oknáplastové, eurookná
OstatnéBezbariérový prístup, Krb
Rozvody/PrípojkyElektrina, Vodovod, Plynovod, Studňa, Kanalizácia, Vlastný ohrev
Výmera pozemku529 m2
Druh parkovaniavo dvore
Spôsob kúreniaústredné
El. napätie240/400 V
Počet kúpeľní2
Počet WC2
Typ pozemkuSvahovitý
Energetický certifikátNEMÁ